Bilişim Teknolojisi ve Dijital Yolsuzluk

Gelgez.net sitesinden aldığım bu bilgiler ışığında yolsuzluğun nedenleri için belirlenen maddelerden beş tanesi şu şekilde sıralanabilir: 1-Yoksulluk 2-Cehalet ve yetersiz eğitim 3-İşsizlik 4-Açgözlülük 5-Zayıf Yönetimler.

Daha Fazla Oku

Teknoloji sevdası

Teknoloji sevdalısı içinde her zaman yurtsever duygular taşısa da ürünün milliyetine bakmaz, üretenlerin kimliği önemli değildir, yeter ki ürün yenilikçi, sağlam, kullanışlı ve güvenli olsun. Hangi teknoloji bu konularda ne kadar ileriyse onun kahramanı odur.

Daha Fazla Oku

Bir gizli örgüt hikayesi…

İstihbarat örgütlerinin bilirsiniz, ABD’de CIA, İsrail’de Mossad, Rusya’da SVR, İngiltere’de MI6, Çin’de MSS filan. Hepsi elbette kendi ülkelerinin çıkarına dış ülkelerde çalışmalar yapan örgütler. Benim, tahmin ediyorum CIA ile tanışmam 2012 yılı.

Daha Fazla Oku

Şirket yönetmek zor, ülke yönetimini düşünemiyorum

Devletler gerçek rakamları açıklasa moral kalmaz yani kafa sağlığı olmaz. Doğru rakamları açıklamasa soru işareti yaratır, açıklık olmaz ayrıca insanlar tedbir almamaya başlar.

Daha Fazla Oku

İnterneti Türkiye’ye ilk “İnternet Mahir” getirmiştir!

Dünya’da internetin çıkışı ve yaygınlaşması bilgilerini yine internetin içinde bulmak çok kolay. Burada satırları doldurmayı gerektirmiyor. Benim makale bize nasıl geldiğiyle ilgili.

Daha Fazla Oku